Fiskefartøy grunnstøtte i natt
Et 40 meter langt fiskefartøy gikk på grunn på Litlbjørnøya i natt. Redningsselskapet ble tilkalt, men situasjonen var trygg nok til at mannskapet ble værende på båten.
Fiskefartøyet «Koralhav» grunnstøtte i natt på Litlbjørnøya utenfor Rangsundøya i Rødøy kommune i Nordland. Redningsskøyta «Lars Erik Simonsen» ble tilkalt 01:45 for å bistå fartøyet, melder Redningsselskapet på X. Fiskefartøyet skulle da bli liggende til tidevannet var høyt nok til å kunne slepes. Redningsskøyta forlot senere stedet, ifølge Lofotposten.
– Det var 15 mann om bord og de er fortsatt om bord. Det er ingen lekkasje fra båten og ellers ingen dramatikk. Det er ingen redningsoperasjon lenger, men en bergingsoperasjon. Den koordineres ikke av oss, sa vakthavende ved HRS til Lofotposten rundt klokken 6.
Like etter klokken 10 kunne Kyst og Fjord melde at «Koralhav» var under slep, på vei inn til enten Nesna eller Sandnessjøen, i følge Vardø sjøtrafikksentral (Nor VTS).