![Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss (AP) har lovet god kompensasjonsordning for klimaavgifter.](https://image.kystmagasinet.no/1762542.jpg?imageId=1762542&width=960&height=720&format=jpg)
Lovet kompensasjonsordning for klimaavgifter
Under sitt innlegg under årsmøtet til Fiskebåt, lovet Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss (Ap) at det fortsatt skal være gode ordninger for å kompensere klimaavgifter for fiskeflåten.
- Vi skal vere i front med grønn omstilling også for fiskeflåten, men jeg forstår at det her finnes både utfordringer og barrierer. Derfor må vi ha gode kompensasjonsordninger for fiskeflåten i en overgangsperiode, sa Næss.
Hun viste også til at regjeringen i desember inngikk ein klimapartnerskapsavtale med fiskerinæringen. I talen sin var ministeren også innom utfordringene som det internasjonale samfunnet står overfor i handelspolitikken, blant annet med tanke på Trump og hans varslede tollmurer som kan påvirke norsk eksport.